HASTA-YAŞLI ALARM İZLEME VE UZAK KONTROL SİSTEMİ :

 

Sistemin amacı, hasta, yaşlı, yatalak kişilerin acil durumda tek bir düğmeye basarak yardım çağırması, uzaktan eve müdahale edilmesi, kamera ile cepten yada PC den 7 gün 24 saat uzaktan izlenmesi, gerektiğinde sesli-görüntülü görüşülmesidir.

iZLEME: Kalp krizi geçiren, banyoda düşen, telefona ulaşamayan kişinin kolundaki düğmeye basması, banyo ipli çağrı butonunu çekmesi vb.. alarmın tetiklenmesine yeterlidir. Ayrıca sisteme yangın, gaz kaçak, soba gazı kaçak hırsız alarm, gibi sensör ve sistemler bağlanıp, otomatik alarm verdirilebilir. "HASTA IMDAT", "YANGIN", "GAZ" vb..

KONTROL: Uzaktan SMS yollayarak ortamdaki farklı cihazlar kontrol edilebilir. Örneğin komşuların müdahalesi için kapı açılabilir, elektrik-su-gaz kesilebilir. Örnek: "ELEKTRİK KES", "KAPI AC" vb..

 

Panelde GSM ve sabit telefon hattı olarak iki farklı haberleşme imkanı bulunur. Sistem tek bir sesli telefon arama ile alarmı sesli bildirir ve aynı zamanda ilgili konuda SMS atar. Dolayısıyla bir hattın arızasında diğeri alarmları mutlaka iletir. Ayrıca kendini belli aralıklarla test ederek, çalışır durumda olduğunu SMS ile bildirir.

Alternatif Sistemlerden Farkları : 1-Sistemin uzaktan SMS ile kontrol edilebilmesi(kapı açma, gaz, su kesme vb.. 2-Kendini periyodik olarak test etme ve SMS ile bildirme 3-Çift hat ile yedekli, risksiz iletişim (Telefon ve GSM)

 

KAMERA : Kurulacak basit bir kamera sistemiyle, ev 7 gün 24 saat cep telefonu yada bilgisayarla uzaktan izlenebilir, eski kayıtlara ulaşılabilir, kişi ile acil durumlarda telefon kullanmadan sesli-görüntülü görüşülebilir, ortam dinlenebilir.

KİŞİ TAKİP : Kişinin yanında taşıyacağı ufak bir cihazla, ev dışındayken bulunduğu yer 7 gün 24 saat internetten izlenebilir, düşme, panik butonuna basma durumunda alarm merkezine uyarı gider, ambulans gönderilebilir, ortam dinlenebilir, görüşme yapılabilir.

 

Tanıtım Videosu İzleme

 

Kurulum Videosu İzleme

 

Tanıtım Dosyası İndirme

 

Sistem Fiyatları İndirme

SİTEYE GİT

 Ana Sayfa

www.kontek-muhendislik.com

0216-373.28.58 - 0532.337.71.71